منو

پرداخت هزینه آزمون IELST

آزمون آیلتس (IELTS)

آیلتس (IELTS) به معنای سامانه‌ی جهانی ارزیابی زبان انگلیسی است. این آزمون توسط دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا برگزار می‌شود. و یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی است و از این نظر با همتای آمریکایی خود یعنی تافل، برابر است. این آزمون در بیش از ۲۷۰ مرکز و در ۱۱۰ کشور دنیا برگزار می‌شود.

چرا آزمون آیلتس (IELTS)

اگر شما قصد ادامه‌ی تحصیل و یا کار کردن در خارج از ایران را دارید، باید یکی از آزمون‌های زبان را بسته به کشور مقصد، با موفقیت پشت سر بگذارید.

بعضی از کشورها نظیر کشورهای اروپایی، استرالیا، نیوزیلند و کانادا آن را می‌پذیرند.

انواع آزمون آیلتس (IELTS)

این آزمون دو نوع آکادمیک و عمومی دارد. آکادمیک به مراتب سخت‌تر از عمومی است و برای تحصیل، نوع آکادمیک مد نظر است.

پرداخت هزینه آزمون آیلتس

مراحل درخواست ثبت نام آزمون

زمان مورد نیاز ۱ الی ۴ ساعت

ثبت نام
احراز هویت
پرداخت
ارسال

نمره‌بندی آزمون آیلتس (IELTS)

این آزمون ۹ سطح دارد و میانگین نمره‌ی مهارت‌های شنیدن، سخن گفتن، نوشتن و خواندن، نمره‌ی نهایی را رقم می‌زند. نمره‌ی ۵، متوسط و ۶ به بالا، خوب محسوب می‌شود. البته نمره مورد قبول هر دانشگاه متفاوت است و دانشگاه‌هایی نظیر آکسفورد و کمبریج، نمرات بالای ۷ را می‌پذیرند.

نتایج آزمون آیلتس (IELTS)

 نتایج، بعد از دو هفته اعلام می‌شود و کارنامه، به شخصی که آزمون را داده است، تحویل داده می‌شود و امکان دریافت آن از طریق تلفن یا ایمیل ممکن نیست. تعداد ۵ کارنامه برای دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی بصورت رایگان توسط دفاتر برگزار کننده‌ی آزمون صادر می‌شود. درصورتیکه متقاضی مایل به دریافت تعداد بیشتری باشد، می‌بایست به ازای هر کارنامه هزینه‌ای جداگانه را پرداخت کند.

اعتراض به نتیجه‌ی آزمون آیلتس (IELTS)

شرکت‌کنندگان می‌توانند عدم رضایت خود را در قالب اعتراض به مراکز IELTS ارائه دهند. این اعتراض، حداکثر ۶ هفته بعد از آزمون قابل ارائه است.

داوطلب، با پرداخت دوباره‌ی هزینه‌ی آزمون، می‌تواند اعتراض‌ را اعلام کند. اگر اعتراض‌اش درست باشد، هزینه به او برگردانده می‌شود و در غیر اینصورت، هزینه از دست می‌رود.

پرداخت هزینه‌ی آزمون آیلتس (IELTS) با نورپیمنت

از آنجایی که پرداخت هزینه‌ی این آزمون با کارت‌های اعتباری ایران امکان‌پذیر نیست، شما به کارت‌های اعتباری بین‌المللی نیاز دارید. در صورتیکه کارت اعتباری مورد نظر را ندارید می توانید پرداخت هزینه‌ی آزمون آیلتس را به ما بسپارید. نورپیمنت، شرایطی را فراهم کرده است که شما بتوانید به راحتی و در کم‌ترین زمان، هزینه‌ی آزمون IELTS خود را بدون هیچ نگرانی‌ پرداخت کنید.

نمره بندی آزمون آیلتس

همین الان هزینه آزمون خود را پرداخت کنید

ورود به پنل ثبت نام
X